Spotkanie Prezesa Związku Zbigniewa Jareckiego z członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszardem Świlskim

29 lutego odbyło się spotkanie Prezesa Związku Zbigniewa Jareckiego z członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszardem Świlskim. Na spotkaniu zostały omówione wnioski z dotychczasowego funkcjonowania kolei Metropolitalnej. Wnioskowano o zwiększenie częstotliwości kursów PKM z Kartuz do Gdańska w godzinach szczytu, o zamontowanie kasowników, o połączenie Kościerzyny bezpośrednio z Gdańskiem oraz o budowę parkingu przy PKM Rębiechowo.

Omawiano także sprawę połączenia z planowanej budowy obwodnicy Metropolitalnej, z drogi nr 20 do Kartuz z ominięciem Żukowa. Dotychczasowe prace wskazują, że GDDKiA takiego połączenia nie przewiduje. Ponieważ droga do Kartuz jest drogą wojewódzką, pozostawia to władzom wojewódzkim.